Kuchnie nowoczesne w Warszawie – galeria zdjęć realizacji

0
738
Kuchnie nowoczesne galeria

Aranżacja kuchni to nie tylko dobranie frontów mebli czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Pomimo tego estetyka też jest ważna.

Jak dobierać meble do kuchni?

Najpierw powinniśmy powiedzieć, że meble do kuchni można nabyć gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Dlaczego więc warto wybrać kuchnię na wymiar?

Efektywne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dopasowane do jej wielkości. Wykonawca kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.

Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zaprojektowanie zabudowy sprzętów AGD

Wybierając meble na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest zdecydowanie więcej. Wygląd tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich się zbiera.

Wysoka jakość mebli

Kuchnie nowoczesne galeriaZabudowy kuchenne na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam meble kuchenne na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Zabudowa kuchenna na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Dobór materiałów

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble kuchenne z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Na koszt kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto zdecydować się na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one podtrzymują cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co mniej.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na meble kuchenne na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się dygresja czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego planu. W internecie jest sporo bezpłatnych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. Zamówienie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here