Zabiegi medycyny estetycznej

0
422
Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się nagle ogromnie modnym wyborem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na zrobienie pewnych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu doprowadziło, że powstaje więcej gabinetów medycyny estetycznej, w rezultacie czego ceny stają się bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi dziś nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować urodowe poprawki. Różnorodność tychże zabiegów też jest szeroka. Są takie zabiegi, które zdecydowanie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Opiera się na podaniu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych prosto w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość przedrzeć się związki czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wtłaczaniu do wewnątrz skory kompozycji czynnych za sprawą fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (zwykle witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, wykonywany z użyciem igły; polega na dostarczeniu związków2 aktywnych przy udziale igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na ogół nazywana również mikro peelingiem. To metoda mechanicznego złuszczania naskórka z pomocą konkretnie monitorowanego fali mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, ubogaca w tlen i umacnia skórę, a komplementarnie pobudza wytwarzanie kolagenu. W efekcie czego usprawnia uwolnienie się od problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Zabieg ten sortuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen komplementarnie zwęża naczynia krwionośne, pomniejsza opuchliznę i stopuje wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji doradza się stosować przy aktywnym trądziku, a ponadto w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Czynność polega na wypełnianiu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wymarzonego wyniku. Jest to łatwy zabieg, trwający najczęściej wliczając w to wywiad wstępny z pacjentem od 45 minut do 60 minut. Efekty utrzymują się przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Mechanizm funkcjonowania botoksu wykorzystywały najpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki pojawiają się z silnej działalności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze właściwy sygnał z włókna nerwowego. Gdy dostarczony zostanie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a co za tym idzie nie pojawiają się zmarszczki. Wynik jest dostrzegalny przez ok. 6 miesięcy.

W wyniku użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W wyniku użycia botoksu jest opcja ożywić włosy.

Liposukcja

To proces likwidowania dodatkowego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z różnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by zredukować liczbę komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów niezastąpiona jest ponadto lipektomia (usunięcie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here