Oprawki damskie a kolor włosów i oczu

0
606
Oprawki damskie a kolor włosów i oczu

Oprawki damskie występują w bardzo szerokiej i zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Kupujmy je zarówno w jasnej, stonowanej kolorystyce, jak i w bardziej wyrazistych, rzucających się w oczy barwach. Jako że okulary nosimy najbliżej twarzy, warto aby wybrane oprawki dobrze współgrały z naszą urodę oraz podkreślały to, co w nas najładniejsze. Jedną z popularnych metod ułatwiających wybór oprawek jest ich dopasowanie do koloru włosów i oczu. Na czym ona polega?

Oprawki damskie dla blondynek i rudowłosych kobiet o jasnych oczach

Oprawki damskie a kolor włosów i oczuBlondynki zazwyczaj posiadają delikatną, stonowaną urodę, w której próżno szukać widocznych kontrastów. Ich jasne włosy dobrze współgrają z delikatnie bladą cerą oraz szarymi, niebieskimi lub zielonymi oczami. Najlepsze oprawki damskie dla nich są utrzymane w podobnej kolorystyce – powinny być raczej jasne i subtelne, aby nie przytłoczyć delikatnej twarzy i nie nadać jej nadmiernej ciężkości. Dobrym wyborem dla jasnookich blondynek będą np. oprawki srebrne, złote, beżowe, jasnobrązowe, białe, a także te w pastelowych kolorach, które w ostatnich sezonach powróciły do łask.

Panie o wyrazistszej urodzie, a więc ciemne blondynki i rudowłose mogą nieco bardziej zaszaleć pod względem dopasowania oprawek okularowych. Ich uroda jest już bowiem na tyle wyrazista, że mogą z powodzeniem sięgać po okulary w ciemniejszych kolorach. Nadal warto jednak unikać głębokiej czerni i czystej bieli, gdyż ich uroda będzie prezentowała się w takich okularach ciągle zbyt mało naturalnie. Ciemne blondynki będą fantastycznie wyglądały w oprawkach fioletowych, brązowych, khaki i taupe, z kolei rudowłose w okularach pomarańczowych, brązowych, złotych i miedzianych.

Oprawki damskie dla brunetek o wyrazistej urodzie i ciemnych oczach

Brunetki i kobiety o czarnych włosach mają charakterystyczną, bardzo wyrazistą i rzucającą się w oczy urodę. Jej znakiem rozpoznawczym jest wysoki kontrast oraz ciemna oprawa oczu, które wybijają się na pierwszy plan. Oprawki damskie powinny pasować do takiej urody i być równie charakterystyczne, co ich właścicielka. Paniom o ciemnych włosach i oczach poleca się wybór równie ciemnych okularów – z ich urodą będą świetnie współgrały oprawki damskie w kolorze głębokiej czerni, ciemnych brązów, butelkowej zieleni oraz starego złota. Ciemnowłose kobiety mogą z powodzeniem sięgać także po czerwienie, burgundy, fuksję oraz czystą biel, która będzie w efektowny sposób kontrastowała z ich ciemną urodą.

Dobierając oprawki damskie warto pamiętać także o tym, że powinny one pasować nie tylko do naszej urody, ale także osobowości i stylu życia. Panie na co dzień piastujące ważne stanowiska lub pełniące funkcje publiczne powinny stawiać na raczej eleganckie i stonowane pod względem kolorystycznym oprawki, które będą podkreślały ich status zawodowy. Na nieco więcej szaleństwa w doborze oprawek mogą pozwolić sobie natomiast studentki, freelancerki oraz kobiety wykonujące zawody kreatywne – od ich stylu życia będą doskonale pasowały oprawki damskie w żywych kolorach dopasowanych do typu urody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here