Maty do akupresury – zwalcz ból raz na zawsze!

0
768
Maty do akupresury - zwalcz ból raz na zawsze!

Z pewnością nie raz dotknął Cię przeszywający ból kręgosłupa, przez który nie byłeś w stanie wykonać poszczególnych czynności w ciągu dnia. W takich sytuacjach większość z nas sięga po leki przeciwbólowe, które tylko na chwilę uśmierzają ból, przynosząc ulgę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie próby zwalczenia bólu raz na zawsze za pomocą specjalnych metod, wykorzystywanych m.in. przez lekarzy. Mowa tutaj o akupresurze, która staje się coraz powszechniejsza wśród osób młodszych, jak i starszych. Akupresura zwana jest również metodą łagodnego masażu. Trzeba przyznać, że jej stosowanie nie należy do najłagodniejszych, jednak jak najbardziej do jednych ze skuteczniejszych rozwiązań w walce z bólem kręgosłupa oraz innych części ciała. W dalszej części artykułu dowiedz się, w jaki sposób maty do akupresury mogą wpłynąć na Twoje samopoczucie. 

Maty do ćwiczeń

Maty do ćwiczeń akupresury – działanie i wskazania

Akupresura stosowana jest przez osoby borykające się z występowaniem bólu nagłego oraz przewlekłego w określonych partiach ciała. Najczęściej należy do nich kręgosłup w odcinku lędźwiowym, piersiowym oraz szyjnym. W sytuacji, kiedy dotyka nas ból, akupresura działa niezwykle rozluźniająco, trafiając bezpośrednio w obolały punkt na naszym ciele. Maty do ćwiczeń akupresury posiadają specjalne kolce, których zadaniem jest precyzyjne dotarcie do naszych mięśni oraz zdjęcie z nich nadmiernego napięcia. Spokojnie, kolce znajdujące się na macie nie przebiją Twojej skóry, ani nie zrobią Ci żadnej krzywdy. Nie należą one do najprzyjemniejszych, jednak doskonale radzą sobie z rozluźnianiem mięśni. Akupresurę zaleca się m.in. u osób z chorobami krążenia, migrenami, a nawet z astmą. Oprócz tego z maty korzystać może każdy, kto odczuwa w danym momencie ucisk w mięśniach.

Mata do akupresury – jak stosować?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób korzystać z maty do akupresury. Nic prostszego! Wystarczy, że rozłożysz ją np. na podłodze, na kanapie, czy też na łóżku, a następnie położysz się na niej, układając się bezpośrednio na obolałej partii ciała. Jeżeli więc odczuwasz ból w kręgosłupie – połóż się na plecach. Jeżeli jednak chciałbyś rozluźnić mięśnie brzucha – połóż się na brzuchu. Po przyjęciu wybranej pozycji spróbuj się rozluźnić i spędzić na macie około 15-30 minut. Jeżeli poczujesz zbyt duży dyskomfort – nie męcz się i wstań. To normalne, że na początku może być Ci ciężko polubić się z matą. Kolce wbijające się w skórę potrafią być wyjątkowo nieprzyjemne. Zdecydowanym ułatwieniem może okazać się położenie maty na miękkim łóżku np. podczas oglądania serialu. Skupiając swoją uwagę na czymś innym, zapomnisz o towarzyszącym Ci dyskomforcie.

Sklep sportowy Nubrey – maty i nie tylko!

Akcesoria sportowe

Tutaj z pomocą przychodzi sklep sportowy Nubrey, w którego ofercie znajdziesz szereg sprzętów i akcesoriów do wykonywania ćwiczeń w zaciszu własnego domu. W asortymencie sklepu znajduje się również mata do akupresury w wielu wersjach kolorystycznych i nie tylko. Możesz wybrać matę wykonaną np. z ekologicznych materiałów. Wybór jest naprawdę spory, jednak w razie jakichkolwiek problemów – zespół Nubrey służy pomocą. Zamów swoją matę już teraz i pozbądź się uporczywego bólu raz, a dobrze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here