Jak bezpieczna jest operacja plastyczna?

0
826
Jak bezpieczna jest operacja plastyczna?

Operacja plastyki nosa najczęściej rozkładana jest na poszczególne etapy w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta. Najczęściej obejmuje następujące etapy takie jak znieczulenie, nacięcie, zmianę struktury nosa, korekta skrzywionej przegrody.

Operacja plastyczna nosa jest bezpieczna i co najważniejsze wykonywana przez specjalistów w swojej dziedzinie. Dziś nietrudno znaleźć gabinet, który podejmie się pracy na rzecz klienta. 

Jak przebiega operacja plastyczna nosa?

Dla Twojej wygody podczas zabiegu podawane są leki, które sprawią, że sam zabieg będzie bezpieczny i łatwy. Decydując się na zabieg jakim jest operacja plastyczna nosa Wrocław najczęściej lekarze dają do wyboru znieczulenie ogólne, które w znaczący sposób wpływa na komfort pacjenta. Korekcja nosa jest wykonywana albo przy użyciu procedury zamkniętej, gdzie nacięcia są ukryte wewnątrz nosa, albo otwartej, gdzie nacięcie wykonuje się w poprzek wąskiego paska tkanki oddzielającego nozdrza. Dzięki takiemu podejściu skóra pokrywająca kości i chrząstki nosa jest delikatnie uniesiona, co powoduje, że można łatwo zmienić kształt nosa.

Kolejnym krokiem jest przekształcenie struktury nosa. Nadmiernie duży nos to problem, który napotyka wiele osób, jednak można go bardzo łatwo zniwelować. Nos można zmniejszyć, usuwając kość lub chrząstkę. Czasami operacja nosa może wymagać dodania przeszczepów chrząstki, jednak tu także wszystko zależy od lekarza prowadzącego. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się chrząstkę z przegrody nosowej. Są sytuacje, gdzie można użyć chrząstki z ucha lub rzadko fragmentu chrząstki żebrowej.

Korekta skrzywionej przegrody jest często zabiegiem wykonywanym w tak zwanym międzyczasie. Jeśli przegroda jest skrzywiona, można ją wyprostować, a występy wewnątrz nosa zmniejszyć, aby poprawić funkcjonowanie. Podczas korekty można także zastanowić się nad zmianą kształtu nosa, dzięki czemu można uzyskać lepszy wygląd i zwiększyć pewność siebie. W ostatnim kroku wykonywane jest nacięcie. Gdy podstawowa struktura nosa zostanie zaprojektowana do pożądanego kształtu, skóra i tkanka nosa są ponownie nakładane, a nacięcia zamykane.

Kiedy zdecydować się na korektę nosa?

Korekcja nosa to operacja, która zmienia kształt nosa, a co za tym idzie ma swój cały szereg zalet. Motywacją do plastyki nosa może być zmiana wyglądu nosa, poprawa oddychania lub jedno i drugie. Górna część struktury nosa to kość, a dolna to chrząstka. Korekcja nosa może zmienić kość, chrząstkę, skórę lub wszystko razem. W tym celu zawsze warto porozmawiać ze swoim chirurgiem o tym, czy plastyka nosa jest odpowiednia dla Ciebie i co można dzięki temu osiągnąć. Sprawdzoną praktyką jest przeprowadzenie wizualizacji, która będzie pokazywać jakich efektów można spodziewać się po zakończonym zabiegu. Planując plastykę nosa, chirurg musi wziąć pod uwagę inne rysy twarzy, skórę na nosie i to, co chciałbyś zmienić. Jeśli jesteś kandydatem do operacji, Twój chirurg opracuje dla Ciebie indywidualny plan. Takie podejście sprawia, że zabieg jest bezpieczny i prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here