Jakie urazy leczy chirurg ręki

0
217
Jakie urazy leczy chirurg ręki

Medycyna rozwija się obecnie bardzo szybko. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla każdego człowieka. Z tego tekstu dowiesz się, czym zajmuje się chirurg ręki. 

 

Jakie choroby może pomóc wyleczyć chirurg ręki?

 

Wiele osób zastanawia się, jakie choroby może wyleczyć chirurg ręki. Lista jest jednak naprawdę długa, dlatego przedstawione zostanie kilka przykładów. Ortopedia kończyn górnych koncentruje się głównie na leczeniu urazów, jak złamanie, zwichnięcie, czy uszkodzenie ścięgien. Złamanie może być częściowe lub całkowite i powstaje najczęściej podczas upadku, aktywności fizycznej lub w wyniku przeciążenia. Zwichnięcie natomiast oznacza zmianę położenia kości w stawie. Takiej kontuzji może również towarzyszyć na przykład zerwanie wiązadeł. Chirurg ręki może zajmować się także uszkodzeniami ścięgien, na przykład: naciągnięciem, naderwaniem, czy zerwaniem. Jest to dolegliwość, która najczęściej pojawia się u osób trenujących. 

 

Urazy uszkodzeń naczyń i nerwów

 

Chirurg ręki może również leczyć urazy uszkodzeń naczyń i nerwów. Przykładami takich kontuzji są na przykład: uszkodzenie nerwu łokciowego lub strzałkowego oraz zespół cieśni nadgarstka. Uszkodzenie nerwu łokciowego objawia się parestezjami, które występują w czwartym i piątym palcu dłoni oraz na obszarze zewnętrznej części dłoni i przedramienia. Taki uraz powoduje bardzo często osłabienie siły palców dłoni oraz zanik mięśni kłębika. Jeżeli jednak chodzi o uszkodzenie nerwu strzałkowego, to powstaje ono zazwyczaj w wyniku częstego noszenia obuwia na obcasie. Co więcej, to uszkodzenie może pojawić się przez uraz okolicy główki kości strzałki, na przykład w wyniku spadnięcia z roweru. Taki uraz objawia się opadaniem stopy, co powoduje przymus podnoszenia kolan podczas chodzenia. Chirurg ręki leczy również zespół cieśni nadgarstka. Jest to uraz, który objawia się poprzez ból, obrzęk oraz drętwienie ręki. Ta choroba dotyka najczęściej osoby płci damskiej, które są pomiędzy 50, a 60 rokiem życia. Jednak są wyjątki i uraz spotyka również osoby młodsze, które wykonują zawód narażający nadgarstek na duże obciążenie. Chirurg ręki prywatnie (chirurgrekigdansk.pl) bardzo często może okazać się najlepszym rozwiązaniem w leczeniu urazów kończyn górnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here