Konsultacja z dietetykiem dziecięcym online

0
287
Konsultacja z dietetykiem dziecięcym online

Dostęp do konsultacji dietetycznych znacząco zwiększył się prze ostatnie lata. Dzięki różnego rodzaju czatom i połączeniom telefonicznym bądź wideo możliwe jest nawiązanie współpracy z dietetykiem bez wychodzenia z własnego domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach takiego rozwiązania czytaj dalej.

Dla kogo konsultacja dietetyczna?

Konsultacja dietetyczna jest dobrym wyborem dla każdego. Niezależnie od tego czy jesteś młody, zdrowy, chorujesz, jesteś w podeszłym wieku, czy cierpisz na nadwagę bądź niedowagę – dietetyk zawsze odpowiednio Ci doradzi! Współpraca dietetyczna może mieć na celu zoptymalizowanie diety tak, aby była jak najzdrowsza dla Ciebie. Innym celem wprowadzenia diety jest redukcja bądź przyrost masy ciała. Wielu dietetyków współpracuje również z osobami, cierpiącymi na schorzenia przewlekłe – pomagają im zapanować nad chorobą poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety. Niezależnie od Twojego stanu dobry dietetyk dobierze jak najbardziej spersonalizowaną pod Ciebie dietę aby pomóc Ci osiągnąć zamierzone cele. Jeżeli chciałbyś zarezerwować konsultację dietetyczną zachęcamy do skorzystania z dzieciecaakademiadietetyczna.pl

Zalety konsultacji online

Istnieje tak samo dużo przeciwników jak i zwolenników konsultacji z dietetykiem online. Pośród korzyści tego rodzaju spotkania należy wymienić między innymi:

  • brak konieczności dojazdu – co odlicza dodatkowe koszty wizyty, jeżeli dietetyk nie stacjonuje w naszej pobliskiej okolicy;
  • poczucie komfortu wynikające z braku drugiej osoby w pomieszczeniu – wizyta u dietetyka potrafi być tak samo stresująca jak wizyta u lekarza czy w urzędzie. Dla osób lękliwych i introwertycznych jest to doskonałe rozwiązanie, które eliminuje potrzebę bezpośredniego kontaktu z drugą osobom;
  • brak konieczności przekładania wizyty w wypadku choroby;
  • brak strat – konsultując się z dietetykiem online nie tracisz na jakości usługi. Doradzi Ci dokładnie tak samo jak doradziłby gdyby widział Cię w gabinecie. 

Rodzaje konsultacji online

Ze względu na różnorodność usług wśród dietetyków oferowane są różne rodzaje współpracy online. Część dietetyków poleca formę hybrydową – gdzie część spotkań odbywa się w gabinecie dietetyka, a część zaleceń jest przesyłana przez internet. Inni z kolei korzystają z wideokonsultacji – opierających się na połączeniu z dźwiękiem przy użyciu kamerki, dzięki czemu specjalista i pacjent widzą się nawzajem. Innym rozwiązaniem jest połączenie głosowe przez internet. Najmniej popularną opcją jest współpraca poprzez wysyłanie wiadomości. 

Wiele dietetyków w ramach tradycyjnej stacjonarnej współpracy dopuszcza ilość próśb i zapytań, które klient może do nich skierować online – jest to pomocne jeżeli w diecie pojawią się jakieś nieścisłości, bądź pacjent odczuje potrzebę zmiany. 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here