Czym właściwie jest dzbanek filtrujący?

0
1000
Czym właściwie jest dzbanek filtrujący?

To funkcjonalny sprzęt kuchenny oczyszczający wodę kranową m.in. z chloru (usuwa jego zapach, smak oraz zabarwienie). W zależności od twoich preferencji oraz potrzeb możesz sięgnąć po wybrany filtr, tym samym zapewniając sobie nowe możliwości oraz niezwykły „pakiet” korzyści, które przy okazji wyrobią w tobie pozytywne nawyki (regularne nawadnianie organizmu).

Na co możesz liczyć? Tak jak wspominaliśmy powyżej, dzbanek filtrujący usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej, ale również: podnosi jej pH (alkaliczna woda to świetne wsparcie w walce z zakwaszeniem organizmu), wzbogaca wodę kranową w wybrane pierwiastki (np. magnez), przy okazji pozostawia niezmienioną ilość minerałów w niej występujących oraz chroni twoje sprzęty AGD. Dzbanek z filtrem na wodę to nie tylko wyjątkowa skuteczność, ale i ciekawy design, dzięki czemu doskonale wkomponuje się w wystrój twojej kuchni.

Jakie filtry są dostępne? Jako przykładem posłużymy się asortymentem od polskiej marki Dafi, która gwarantuje nie tylko wyjątkową skuteczność, ale również szerokie spektrum zastosowań:

1) Alkaliczny pH+ Classic (filtr podwyższa pH wody)

2) Magnezowy Mg+ Classic (filtr oczyszcza i wzbogaca wodę kranową w jony magnezu)

3) AGD+ Classic (filtr zmiękcza wodę kranową, a co za tym idzie, chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym)

4) Filtr Standard (filtr oczyszcza wodę kranową i znacznie redukuje twardość wody)

Gdy wiesz już jakie korzyści płyną z dzbanka z filtrem, czas przejść do procesu, który będziesz przechodził co miesiąc, aby zapewnić sobie najwyższą skuteczność działania – oto wymiana filtra w dzbanki krok po kroku:

KROK 1

Wymienny filtr umieść w specjalnym zbiorniku na wodę kranową w dzbanku, następnie subtelnie go dociśnij. Nałóż pokrywę dzbanka, zaczynając ten „proces” od przedniej części (przy lejku), a następnie przy rączce.

KROK 2

Przed rozpoczęciem korzystania z nowego filtra, powinieneś dwa razy przefiltrować nim wodę kranową – nie musisz jej wylewać, ponieważ przyda ci się np. do podlewania kwiatków (czynność ta ma za zadanie odpowietrzyć filtr).

KROK 3

Po przefiltrowaniu wody, pamiętaj o ustawieniu wskaźnika (w zależności od modelu manualnego lub LED sensor), który w odpowiednim momencie przypomni ci o wymianie filtra na nowy. W przypadku LED sensor przytrzymaj guzik do momentu, aż dioda zaświeci się na niebiesko. Gotowe! Możesz już cieszyć się smaczną filtrowaną wodą kranową.

Jak widzisz, wymiana filtra w dzbanki jest naprawdę prosta. Inną wersję procesu znajdziesz na stronie https://www.youtube.com/watch?v=pclhWYaB0q8&ab_channel=Dafi. Wejdź, dowiedz się więcej i każdego dnia ciesz się korzyściami płynącymi z dzbanka filtrującego!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here