Zabieg HIFU, czyli nieinwazyjny lifting twarzy. Na czym polega?

0
839
Zabieg HIFU, czyli nieinwazyjny lifting twarzy. Na czym polega?

Odmładzający zabieg HIFU to jedna z najskuteczniejszych terapii medycyny estetycznej ostatnich lat. Zawiera wszystkie cechy zabiegu idealnego: jest bezpieczny, nie uszkadza naskórka, daje wyraźne i długotrwałe efekty, nie wymaga ciągłych powtórzeń. Co warto wiedzieć o liftingu HIFU?

Zabieg HIFU – na czym polega jego fenomen?

HIFU to akronim angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound (skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu). Dokładnie mówiąc, jest to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości. Jej działanie polega na wyzwoleniu ruchu komórek, które zaczynają o siebie pocierać. Pobudzone komórki zaczynają generować wysoką temperaturę (około 65°C), co powoduje mikrouszkodzenia wewnątrz tkanki. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się w tkankach na różnych głębokościach. W medycynie estetycznej wykorzystywane są urządzenia o działaniu na głębokości od 2 do 6 mm. Najpłytsze stosowane są do zabiegów HIFU na twarz, a najgłębsze na ciało.

Co ważne, mimo silnego i głębokiego działania, zabieg HIFU nie uszkadza naskórka, dzięki czemu powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, a pacjent niemal od razu może wrócić do swoich codziennych obowiązków, bez konieczności przechodzenia przez długi okres rekonwalescencji, jak to się dziele w przypadku zabiegów chirurgicznych.

Lifting HIFU – przebieg zabiegu

Na zabieg HIFU należy wybrać się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, gdzie wykonywany jest on przez wykwalifikowanego specjalistę. W Klinice Miracki w Warszawie lifting HIFU przeprowadza doświadczony kosmetolog lub lekarz. Specjalista dobiera odpowiednie parametry urządzenia, aby zabieg przebiegał skutecznie, ale też bezpiecznie. Ultradźwięki nie mogą wniknąć zbyt głęboko.

Przykładem zabiegu HIFU jest SonoQueen. Rozpoczyna się od posmarowania skóry specjalnym żelem. Następnie specjalista przykłada głowicę urządzenia do określonych punktów na twarzy. Skoncentrowane ultradźwięki oddziałują w tych miejscach, powodując obkurczenie i napięcie skóry. W zależności od wielkości odmładzanego obszaru twarzy zabieg trwa od 30 do 60 minut. Skóra po zabiegu może być przez kilka godzin lekko zaczerwieniona, ale objaw ten szybko mija i pozwala na normalne funkcjonowanie.

W wielu przypadkach odmładzania skóry użyciem technologii HIFU dla uzyskania satysfakcjonujących efektów wystarczy tylko jeden zabieg. Jeżeli skóra jest silnie zwiotczała, specjalista może zalecić 2–3 powtórzenia w odpowiednich odstępach czasowych.

Efekty zabiegu HIFU SonoQueen na twarz

  • Redukcja zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, również tych znajdujących się w delikatnych okolicach ust i oczu.
  • Likwidacja podwójnego podbródka.
  • Ujędrnienie i poprawa napięcia wiotkiej skóry na twarzy.
  • Rozjaśnienie cery i wyrównanie nierównomiernego kolorytu skóry.
  • Dodanie skórze witalności.

Trzeba mieć na uwadze, że efekty zabiegu HIFU nie pojawiają się od razu. Zabieg powoduje mikrouszkodzenia w tkance podskórnej, które inicjują procesy regeneracyjne, prowadzące do zagęszczenia skóry. Organizm potrzebuje czasu, aby je skutecznie przeprowadzić, dlatego na ostateczne rezultaty trzeba poczekać nawet do pół roku. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto, to zdecydowanie tak! W tym czasie skóra z dnia na dzień zyskuje młodszy wygląd, a po osiągnięciu optimum efekty utrzymują się przez bardzo długi czas. W zasadzie skóra nigdy już nie wraca do stanu sprzed zabiegu HIFU.

Więcej na temat technologii HIFU dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki na warszawskim Ursynowie – zapraszamy do kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here