Przeszczep włosów BHT – co warto wiedzieć?

0
261
Przeszczep włosów BHT – co warto wiedzieć?

Technika przeszczepu włosów BHT polega na pobraniu mieszków włosowych z innych partii ciała i wszczepienie ich w skórę głowy. Miejscami, z których pobiera się grafty są najczęściej broda, pachy, czy klatka piersiowa. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest posiadanie ograniczonej ilości włosów na głowie przy jednocześnie bujnym owłosieniu innych okolic ciała.

Przebieg zabiegu i przeciwwskazania

Aby wykonać przeszczep włosów BHT (ang. Body Hair Transplant) konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem. Lekarz ustala czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu, zbierając informacje o przebytych chorobach, czy aktualnych dolegliwościach. Przeszczep wymaga bowiem ingerencji w ciało, a w jego efekcie na skórze mogą pojawiać się obrzęk i zaczerwienienie. Całość przeprowadzana jest przy użyciu znieczulenia miejscowego, a pobierane mieszki włosowe wprowadzane są następnie w otwory znajdujące się na skórze głowy. Po przeszczepie włosów BHT nie pozostają blizny, jednak trzeba przygotować się na to, że z początku włosy wyglądają inaczej, niż te rosnące na głowie. Po krótkim czasie dostosowują się one do miejsca przeszczepu i wyglądają jak naturalne.

Przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów techniką BHT to między innymi:

  • cukrzyca,

  • choroby nowotworowe,

  • problemy z układem krążenia,

  • stany zapalne skóry,

  • łysienie plackowate.

Na zabieg mogą zdecydować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W przypadku pań należy jednak zwrócić uwagę, że zaburzenia hormonalne będą przeciwwskazaniem do skorzystania z przeszczepu.

Cena przeszczepu włosów BHT

Cena za przeszczep włosów BHT ustalana jest w sposób indywidualny z pacjentem. Zależy ona od kilku czynników, z których podstawowe to wielkość łysiny oraz specyfika zabiegu. Należy się jednak przygotować, że koszt zabiegu rozpoczynać się będzie od kilku tysięcy złotych. Specjalistyczna procedura wymaga od lekarzy dużej precyzji i czasu. Każdy mieszek włosowy musi zostać właściwie pobrany, a następnie osadzony w docelowym miejscu. Sam przeszczep włosów BHT odbywa się w sterylnych warunkach, znieczuleniu miejscowym i przy użyciu odpowiednich narzędzi. Ostrzyżone do 1 mm włosy pobiera się za pomocą punch’y, umieszcza w preparacie konserwującym, a następnie aplikuje na miejsce biorcze. Zabieg nie pozostawia widocznych śladów na skórze, okolice dawcze goją się już po kilku dniach od pobrania mieszków włosowych.

Technika przeszczepu włosów BHT pozwala uzupełnić niedobór włosów na głowie za pomocą mieszków pobranych z innych części ciała. Zabieg nie pozostawia blizn i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here