Mięśnie Kegla – jak poradzić sobie z nietrzymaniem moczu w ciąży?

0
631
Mięśnie Kegla - jak poradzić sobie z nietrzymaniem moczu w ciąży?

Mięśnie Kegla, są bardzo ważną częścią kobiecego organizmu, który ma olbrzymi wpływ na wiele jego czynności. Prawidłowo funkcjonujące mięśnie będą sprzyjać seksualnym doznaniom, utrzymywać narządy jamy brzusznej w prawidłowy sposób oraz wpływać na odpowiednie parcie na pęcherz. Mięśnie Kegla w ciąży są szczególnie istotne, ponieważ mogą w znacznym stopniu ułatwić poród i sprawić, że będzie mniej bolesny. Ważne jednak, żeby skupić uwagę na ćwiczeniach, które pozwolą je wzmocnić i zapobiegać częstemu problemowi z nietrzymaniem moczu w czasie ciąży.

Nietrzymanie moczu w ciąży, to bardzo popularny problem, któremu można zaradzić dbając o mięśnie Kegla. Ważne jest to również po porodzie, który może wpłynąć na rozluźnienie mięśni dna miednicy. Żeby uniknąć komplikacji, warto jak najwcześniej zacząć ćwiczenia, nawet jeśli dopiero planujemy zostać rodzicem lub po prostu chcemy zadbać o swoje zdrowie w przyszłości. Ponieważ ćwiczenia tej partii ciała nie są obarczone żadnym ryzykiem, mogą je wykonywać kobiety w każdym wieku.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla w ciąży?

Największym plusem ćwiczenia mięśni Kegla jest możliwość ich wykonywania w dowolnym momencie. Nie wymaga to specjalnych przygotowań, przebierania się ani kupowania sprzętu. Mięśnie Kegla w ciąży można wzmacniać dzięki prostym ćwiczeniom, jak napinanie i rozluźnianie tych partii. Ćwiczenia na nietrzymanie moczu w ciąży wykonywać można w każdej pozycji, chociaż na początek najłatwiej będzie wyczuć napięcie mięśni w pozycji leżącej. W przypadku problemu z ich zlokalizowaniem, warto zapytać o nie ginekologa, który nakieruje i wyjaśni jak prawidłowo je wzmacniać.

Co jeśli problem z nietrzymaniem moczu staje się uciążliwy?

Niestety ćwiczenia nie przynoszą efektów z dnia na dzień, a nietrzymanie moczu w ciąży potrafi sprawiać wiele problemów i pojawić się nagle. Na szczęście są produkty, które dbają o pełen komfort i zabezpieczają przed nieprzyjemnymi sytuacjami. W przypadku niewielkich problemów i delikatnym popuszczaniem moczu, dobrym wyborem będą wkładki urologiczne dla kobiet. Są one wygodne, bardzo chłonne i dają poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Dbają też o suchość w okolicach intymnych i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom.

W przypadku dłuższych wyjazdów, podróży autobusem albo ciężkim problemie z nietrzymaniem moczu, warto sięgnąć po majtki chłonne dla kobiet. Pomagają one w dyskretny sposób złagodzić dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu i gwarantują wygodę użytkowania. Zakłada się je tak samo jak codzienną bieliznę, a dzięki specjalnym granulkom dbają o idealną suchość, nawet w przypadku poważnych problemów.

Zarówno wkładki urologiczne jak i majtki chłonne, można znaleźć na stronie chlonne24.pl i zamówić je bezpośrednio przez internet.  Chlonne24, zapewnia szybką i profesjonalną wysyłkę, więc okres oczekiwania jest bardzo krótki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here